FIN
Näytä Poimuri

Poimurin avulla saat sähköpostiisi lisätietoa MosaOpenista

Säännöt

Alkukilpailussa heitetään amerikkalaisittain kuusi sarjaa (2 sarjaa/ ratapari). Tasoitus 190-155 / 70%. Keskiarvona käytetään pelaajan kulloinkin voimassa olevaa SKL:n keskiarvoa/ SKL :n keskiarvotaulukoita.

Rajaton uusinta, paras tulos huomioidaan. 

Finaali

Finaaliin jokaisen peliviikon paras tulos tasoituksin +  viimeisen kilpailuerän paras tulos tasoituksin + 11 parasta pelaajaa tasoituksin + finaalirajan alapuolelta paras nainen, seniori ja juniori. Yhteensä 20 pelaajaa.

Finaalin pelitapa viisi sarjaa amerikkalaisittain (1 sarja/ ratapari/ 4 pelaajaa rataparilla)

Kilpailun järjestäjä, kilpailuvaraukset

Tapanilan keilahalli 
Erätie 3, 00730 Helsinki
(09) 3507 077
info(at)tapanilanurheilu.fi

Kilpailun johtaja

Ismo Koso

Kilpailutulokset 

Helsingin Bowlingliitto
Keilahallin arkisto

BCD-Challenge 2014

Kisan kokonaiskilpailuaika on 1.12.-4.1. Osallistumisoikeus on kaikilla BCD-luokkaisilla, rekisteröityneillä keilaajilla. Kukin pelaaja voi ansaita vain yhden finaalipaikan/ palkinnon.

Kilpailuajat

  • maanantai klo 19.30

  • perjantai klo 11.00

  • lauantai klo 11.00 

  • sunnuntai klo 11.00 ja 18.30

  • muut päivät sopimuksen mukaan

  • viimeinen kilpailuerä heitetään su 4.1. klo 18.30

  • finaali heitetään maanantaina 5.1. klo 18 alkaen

Kelitiedote

Kelitiedotteen voit ladata koneellesi täältä.

Palkinnot

  • 1. sija keilapallo (arvo n. 250 €)
  • 2. sija paikkopallo (arvo n. 120 €) 
  • 3. sija kolmen pallon rolleri (arvo n. 150 €)
  • 4. sija kahden pallon rolleri (arvo n. 100 €)
  • 5.-10. sijat á  50 € lahjakortti Tapanilan keilahalliin
  • 11-20. sijat á 26 € lahjakortti Tapanilan keilahalliin 

Kilpailumaksu ja uusinta

Aikuiset 26 €, juniorit 20 €.

Lopputulokset

Päivitetty 7.1. Lataa tulokset sarjoineen täältä.

Sija Nimi Seura Yht. Tas. Tot. 
      
1. Hannu Hamberg City B 993 30 1 023 
2. Jarmo Rainola TKS 994 20 1 014 
3. Irene Merjamaa Kasikolme 862 110 972 
4. Eeva-Maija Viirilä ERÄ 877 75 952 
5. Krister Lindgren TaKe 917 35 952 
6. Veikko Urmas TaKe 895 55 950 
7. Taina Holvila KAPS/N 848 90 938 
8. Elice Piksilä GB 902 20 922 
9. Jari Kärkkäinen OB 869 50 919 
10. Terho Immonen TKS 832 65 897 
11. Kim Kraappa TBC 850 40 890 
12. Seppo Granstedt Mistral 804 85 889 
13. Arto Enqvist TaKe 840 45 885 
14. Anja Hilpinen TKS 854 30 884 
15. Antti Heino ERÄ 791 90 881 
16. Timo Katajisto GB 814 60 874 
17. Tuula Komulainen Kasikolme 732 125 857 
18. Christian Ehnlund Cobra 726 35 761 
19. Hannu Kuparinen ERÄ 55 55 

Finaaliin

Viikkojen parhaat

Viikko Nimi Seura Tulos Tas. 
49 Kim Kraappa TBC 1 152 60 
50 Jarmo Rainola TKS 1 277 24 
51 Krister Lindgren TaKe 1 226 48 
52 Veikko Urmas TaKe 1 216 78 
Terho Immonen TKS 1 202 78 

Viimeisen kilpailuerän paras tulos tasoituksin


Nimi Seura Tulos Tas. 
Jari Kärkkäinen OB 1 149 72 

Paras nainen ja paras veteraani

Junioreissa ei pelaajia.

Nimi Seura Tulos Tas. 
Tuula Komulainen Kasikolme 989 150 
Hannu Kuparinen ERÄ 1 111 66 

11 parasta finaaliin

Sija Nimi Seura Luokka Tulos Tas. 
1. Timo Katajisto GB 1 215 78 
2. Seppo Granstedt Mistral/ Porvoo 1 164 108 
3. Arto Ehnqvist TaKe 1 143 66 
4. Christian Ehnlund Cobra 1 142 42 
5. Irene Merjamaa Kasikolme 1 142 132 
6. Elice Piksilä GB 1 139 24 
7. Eeva-Maria Viirilä ERÄ C1 137 90 
8. Anja Hilpinen TKS 1 136 36 
9. Taina Holvila KAPS/ N 1 135 108 
10. Hannu Hamberg City B 1 117 36 
11. Antti Heino ERÄ C1 117108 
      
12. Hannu Kuparinen ERÄ 1 111 66 
13. Lauri Viirilä ERÄ 1 111 78 
14. Christer Ehnlund Cobra 1 093 12 
15. Henrik Rajala ERÄ 1 087 72 
16. Ismo Koso Lucky Strikers 1 083 24 
17. Risto Rautiainen Wankat/ Vantaa 1 064 120 
18. Topi Hilpinen TKS 1 062 90 
19. Leevi Tielinen TaKe 1 058 24 
20. Hannu Kuisma ERÄ 1 058 36 
21. Tuula Komulainen Kasikolme 1 040 150 
22. Kalervo Laakso ERÄ 1 038 66 
23. Yrjö Valasmo TKS 1 026 114 
24. Pekka Aro TKS 1 026 138 
25. Jouni Heino PeBo/ Ylä-Savo 992 12 
26. Pekka Solismaa TaKe 970 42 
27. Ebba Koistinen Kasikolme 957 150