FIN
Näytä Poimuri

Poimurin avulla saat sähköpostiisi lisätietoa Kaatokarkeloista.

Linkkejä

Kaatokarkelot II ja lopputulokset
Kaatokarkelot II tulokset

Säännöt

Heitetään amerikkalaisittain kuusi sarjaa (2 sarjaa/ ratapari). Tasoitus 80 % (210-160). Keskiarvona käytetään pelaajan kulloinkin voimassa olevaa SKL:n keskiarvoa.

Rajaton uusinta, paras tulos huomioidaan. Kilpailija voi ansaita vain yhden finaalipaikan ja voittaa vain yhden palkinnon.

Finaaliin jokaisen peliviikon paras tulos tasoituksin + viimeisen kilpailuerän paras tulos tasoituksin + 11 parasta pelaajaa tasoituksin + finaalirajan alapuolelta paras daami, veteraani ja juniori. Yhteensä 20 pelaajaa.


Finaalin pelitapa 5 srj. am 1 srj./ ratapari/ 4 pelaajaa rataparilla. Neljän parhana pudotuspelit 4 vs 3 vs 2 vs 1.

Kilpailun järjestäjä, kilpailuvaraukset

Tapanilan keilahalli
Erätie 3, 00730 Helsinki
(09) 3507 077
info(at)tapanilanurheilu.fi

Kilpailun johtaja

Ismo Koso

Kilpailutulokset 

Helsingin Bowlingliitto
Keilahallin arkisto

Kaatokarkelot 1/  2015

Kisan kokonaiskilpailuaika oli 5.1.-8.2.2015. Maanantaina 9.2. heitetyssä finaalissa Lucky Strikersin Kalle Kuronen voitti seurakaverinsa Ismo Koson pistein 268 - 203. Lataa koneellesi finaaliin tulokset täältä.

Kilpailuajat

  • maanantai klo 19.30 
  • perjantaisin klo 11.00 
  • lauantaisin klo 11.00
  • sunnuntaisin klo 11.00 ja klo 18.30
  • muut päivät sopimuksen mukaan
  • viimeinen kilpailuerä su 8.2. klo 18.30
  • finaali ma 9.2. klo 18.00

Kelitiedote

Lataa kelitiedote koneellesi täältä.

Palkinnot

  • 1. sija 400 € 
  • 2. sija 200 € 
  • 3. sija 150 € 
  • 4. sija 100 € 
  • 5.-10. sijat 50 € lahjakortti Tapanilan Keilahalliin 
  • 11.-20. sijat á 26 € lahjakortti Tapanilan Keilahalliin

Kilpailumaksut

Kilpailumaksu 28 €, uusinta 28 €. Juniorit 22 €, uusinta 22 €.

Lopputulokset

  1. Kalle Kuronen, Lucky Strikers
  2. Ismo Koso, Lucky Strikers
  3. Timo Katajisto, GB
  4. Joonas Westerlund, Lucky Strikers

Neljän parhaan pudotuspelit

  1. Koso-Westerlund 216 (21) - 213 (20), 4 vs 3
  2. Koso-Katajisto 223 (21) - 181 (30), vs 2
  3. Koso-Kuronen 203 (21) - 268 (6)

Finaalin tulokset kokonaisuudessaan täällä.


Finaaliin matkalla

Tilanne 9.2.. Lataa tiedosto koneellesi täältä.

11 parasta tulosta finaaliin


Sija Nimi Seura Lk Tulos Tas. 
      
1. Juho Pasila Munsons BC 1414 42 
2. Niko Kanerva Jyrä 1394 60 
3. Kalle Kuronen Lucky Strikers 1373 36 
4. Jorma Tattari MaKe C
1362 222 
5. Jarkko Pirhonen Munsons BC 1353 36 
6. Raimo Mustajärvi Jyrä 1342 30 
7. Petri Eklund Lucky Strikers 1341 84 
8. Taina Holvila KAPS/ N 1338 222 
9. Joonas Westerlund Lucky Strikers 1327 120 
10. Olavi Seppänen TKS 1323 150 
11. Jani Ketonen Munsons BC 1317 84 
      
12. Topi Hilpinen TKS 1309 204 
13. Kalervo Laakso ERÄ 1302 174 
14. Yrjö Silander PuVe 1293 156 
15. Arto Enqvist TaKe 1291 156 
16. Tommi LaineHK1286 12 
17. Reijo SilomaaMaKe 1285 174 
18. Joni Jähi Lucky Strikers 1281 240 
19. Olli Peltomaa Jyrä 1273 66 
20. Mika Älli Lucky Strikers 1270 240 
21. Aki Jaakkola TBC/ Tuusula 1264 108 
22. Aimo Toikkanen PuVe 1263 54 
23. Irene Merjamaa Kasikolme 1260 240 
24. Harri Rissanen Lucky Strikers 1259 192 
25. Seppo Grandstedt Mistral/ Porvoo 1254 210 
26. Veikko Karhu Finnair 1247 84 
27. Anja Hilpinen TKS 1247 138 
28. Hannu Hamberg City B 1244 132 
29. Marjo Karhu Finnair 1241 222 
30. Terho Immonen TKS 1240 180 
31. Kristofer Eklund Lucky Strikers 1240 216 
32. Tuomo Konttila Grunge BC/ Vantaa 1236 18 
33. Eeva-Maija Viirilä ERÄ 1234 198 
34. Heikki Kurki Bombers 1231 138 
35. Topi Rautiainen RäMe/ Lohja 1225 108 
36. Mika Huttunen KK-Turistit/ Salo 1224 66 
37. Matti Ikonen Argon/ Vantaa 1224 132 
38. Krister Lindgren TaKe 1221 144 
39. Henrik Heinonen Leka/ Loviisa 1219 24 
40. Toni Palermaa Patteri 1216 
41. Pekka Mäyry RäMe/ Lohja 1209 12 
42. Niko Halden Munsons BC 1206 36 
43. Tuomo Heinonen TBC/ Tuusula 1205 150 
44. Jari Vettenranta OB 1197 72 
45. Kim Kraappa TBC/ Tuusula 1189 150 
46. Marko Sandell MaKe 1189 240 
47. Benjamin Tattari MaKe 1187 240 
48. Pekka Solismaa TaKe 1176 144 
49. Jarkko Aspegren TaKe 1171 156 
50. Ebba Koistinen Kasikolme 1163 240 
51. Kim-Mikael Valtonen HK 1158 36 
52. Timo Mehtonen RK 1150 240 
44. Tuula Komulainen Kasikolme 1126 240 

Viikon parhaat (finaaliin)

Viikko Nimi Seura Lk Tulos Tas. 
      
Vko 1 Lauri Viirilä ERÄ 1305 180 
Vko 2Ismo Koso Lucky Strikers 1347 132 
Vko 3 Veikko Urmas TaKe 1430 174 
Vko 4 Jarmo Rainola TKS B  1383 120 
Vko 5 Pasi Laito Munsons BC 1562 12 
      

Paras daami, veteraani ja juniori (finaaliin)

Nimi Seura Lk Tulos Tas. 
     
Irene MerjamaaKasikolme 1260240
Topi HilpinenTKSC1309204
Topi Rautiainen RäMe/ Lohja B1225108

Viimeisen kilpailuerän paras tulos tasoituksin

Nimi Seura Tulos Tas. 
    
Timo Katajisto GB 1330 180