FIN
Näytä Poimuri

Poimurin avulla saat sähköpostiisi lisätietoa Kaatokarkeloista.

Linkkejä

Kaatokarkelot I
Kaatokarkelot II tulokset

Säännöt

Heitetään amerikkalaisittain kuusi sarjaa (2 sarjaa/ ratapari) suoraan loppukilpailuna.Tasoitus 80 % (210-160). Keskiarvona käytetään pelaajan kulloinkin voimassa olevaa SKL:n keskiarvoa.

Rajaton uusinta, paras tulos huomioidaan. Kilpailija voi voittaa vain yhden palkinnon.

Finaaliin pääsee viisi parasta Kaatokarkelot I-kisasta, viis parasta Kaatokarkelot II - kisasta ja 5 parasta yhteistuloksella I+II.
Vain yksi finaalipaikka/pelaaja, paikat jaetaan em. järjestyksessä.


Finaali 5 srj. am 1 srj./ ratapari. 4 parasta jatkaa ja pelaa 2 srj. am kilpailun tasoituksilla.

Kilpailun järjestäjä, kilpailuvaraukset

Tapanilan keilahalli
Erätie 3, 00730 Helsinki
(09) 3507 077
info(at)tapanilanurheilu.fi

Kilpailun johtaja

Jukka Tahvanainen

Kilpailutulokset 

Helsingin Bowlingliitto
Keilahallin arkisto

Kaatokarkelot 2/  2014

Kisan kokonaiskilpailuaika oli 17.3.-6.4.2014. Kilpailu on päättynyt. Tulokset sivun alareunassa ja täällä.

Kilpailuajat

  • maanantai klo 19.30 
  • perjantaisin klo 10.00 
  • lauantaisin klo 11.00
  • sunnuntaisin klo 11.00 ja klo 18.30
  • muut päivät sopimuksen mukaan
  • finaali pelattiin maanantaina 7.4. klo 18.00

Kelitiedote

Lataa kelitiedote koneellesi täältä.

Palkinnot

  • 1. sija 500 € 
  • 2. sija 350 € 
  • 3. sija 200 € 
  • 4. sija 100 € 
  • 5.-10. sijat á 50 € 
  • 11.-15. sijat á 35 € (Tapanilan keilahallin lahjakortteja)
Paras naisheittäjä ja paras veteraaniheittäjä palkitaan 50 € lahjakortilla (Tarmin Oy/ Pro shop).

Kilpailumaksut

Kilpailumaksu 28 €, uusinta 28 €. Juniorit 22 €, uusinta 22 €.

Kaatokarkelot 1 ja 2/ finaali 7.4./ lopputulokset



1 2 3 4 5 Tul. tas yht 6 7 tas yht
1 Seppo Granstedt 181 183 179 157 180 880 180 1060 194 167 72 1493
2 Terho Immonen 168 146 189 145 214 862 150 1012 159 205 60 1436
3 Anja Hilpinen 174 208 152 169 232 935 110 1045 159 177 44 1425
4 Mika Huttunen 188 216 210 190 202 1006 65 1071 177 135 26 1409
5 Jarmo Rainola 169 194 166 166 192 887 110 997



6 Teemu Palonen 155 196 172 168 173 864 125 989



7 Kalle Kuronen 195 199 188 181 195 958 30 988



8 Yrjö Valasmo 155 126 178 182 164 805 180 985



9 Taina Holvila 165 122 175 169 168 799 175 974



10
Tero Loikkanen 171 171 136 180 203 861 100 961



11 Jarkko Pirhonen 200 189 201 145 179 914 45 959



12 Raila Kekkonen 136 141 187 144 152 760 185 945



13 J.Kolehmainen 157 146 187 146 114 750 180 930



14 Olavi Salmela           0 150 150



15 Ossi Väisänen           0 15 15




Kaatokarkelot 2/ lopputulokset


Nimi Seura lk Liitto tul tas
1 Tero Loikkanen City B B Helsinki 1365 132
2 Ossi Väisänen OLS M Oulu 1335 24
3 Mika Huttunen Cocktail B Salo 1334 108
4 Anja Hilpinen TKS B Helsinki 1312 132
5 Olavi Salmela PuVe C Helsinki 1303 180
6 Jarmo Rainola TKS B Helsinki 1302 132
7 Jarkko Pirhonen Munsons BC M Helsinki 1282 42
8 Antti Ahonen PuVe B Helsinki 1282 162
9 Taina Holvila KAPS/N C Helsinki 1279 228
10 Jukka Pesonen Tornados M Helsinki 1276 0
11 Yrjö Valasmo TKS C Helsinki 1268 216
12 Topi Hilpinen TKS C Helsinki 1251 198
13 Joonas Westerlund Lucky Strikers A Helsinki 1235 96
14 Terho Immonen TKS C Helsinki 1235 180
15 Sari Rosendahl City B D Helsinki 1215 240
16 Helena Kukkonen Sepottaret B Helsinki 1210 132
17 Ritva Savolainen PuVe C Helsinki 1207 222
18 Pasi Laito Munsons BC M Helsinki 1190 0
19 Marja-Liisa Puranen Sepottaret C Helsinki 1186 228
20 Eija Pasenius Sepottaret C Helsinki 1183 210
21 Yrjö Silander PuVe C Helsinki 1181 162
22 Tuula Komulainen Kasikolme C Helsinki 1177 240
23 Raija Holmen Sepottaret C Helsinki 1174 216
24 Eero Mönkkönen PuVe B Helsinki 1159 156
25 Tom Lundell Aura B Lohja 1143 90
26 Joni Nieminen Ailec M Helsinki 1139 12
27 Ebba Koistinen Kasikolme D Helsinki 1137 240
28 Jarmo Toivonen City B A Helsinki 1130 108
29 Luukas Wuorenjuuri Boltsi-72 C Helsinki 1126 240
30 Aimo Toikkanen PuVe A Helsinki 1121 54
31 Sinikka Paananen Sepottaret C Helsinki 1084 240
32 Rolf Illman PuVe B Helsinki 1083 156
33 Liisa Ikäheimonen Sepottaret D Helsinki 1019 240
34 Joni Jähi Lucky Strikers D Helsinki 971 144


Kaatokarkelot 1 ja 2 yhteistuloksella finaaliin 5 parasta


Nimi Seura lk Liitto kk1 kk2 yht srj
1 Jarmo Rainola TKS B Helsinki 1281 1302 2583 12
2 Jarkko Pirhonen Munsons BC M Helsinki 1268 1282 2550 12
3 Taina Holvila KAPS/N C Helsinki 1201 1279 2480 12
4 Terho Immonen TKS C Helsinki 1241 1235 2476 12
5 Yrjö Valasmo TKS C Helsinki 1195 1268 2463 12
6 Pasi Laito Munsons BC M Helsinki 1272 1190 2462 12
7 Joonas Westerlund Lucky Strikers A Helsinki 1193 1235 2428 12
8 Jarmo Toivonen City B A Helsinki 1246 1130 2376 12