FIN

Kurkista löytyisikö tältä sivulta sinulle uusi harrastuskaveri. Voit ottaa uuteen ystävääsi suoraan yhteyttä joko sähköpostilla tai puhelimitse. 

Ilmoittaudu itse pelikaveriksi

Eikö pörssistä löydy sopivaa pelikaveria ja/ tai harrastettavaa lajia? Voit myös itse ilmoittautua Pelikaveripörssiin klikkaamalla tähän. Täytä linkistä avautuvaan lomakkeeseen huolella omat tietosi ja pelikaveritoiveesi. Huomaa, että Pelikaveripörssiin ei voi ilmoittautua ilman voimassa olevaa sähköpostia ja/ tai puhelinnumeroa.

Tasomerkinnät A, H, K tai E?

Kunkin pelaajan nimen perässä on taso, jolla pörssiläinen haluaa uuden pelikaverinsa olevan. Tasomerkinnät: A = aloittelija, H = harrastaja, K = keskitasoa parempi ja E = erinomainen.

Tennis

Tällä hetkellä 42 tennispelaajaa pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Markus Saari 54 ti, ke, to 17-22 040 7434 662 markus.a.saari@gmail.com 
Jaakko Heinonen 69 ma-su 9-22 045 1484 488 jaakkoheinonen@gmail.com 
Jari Juntunen 49 ma-su 9-20 040 7085 850 jarskijuntu@gmail.com 
Esa Penttilä 53 ma-su  ei ark.8-16040 5692 424 esaepe@gmail.com 
Timo Kurkela 62 ma-to 11-19 050 4670 500 kurkelat@gmail.com 
Hannu Nyrhinen 45 ma-su 15-19 040 8643 482 hannu.nyrhinen@elisanet.fi 
Jyrki Kultalahti 32 ma-pe 15-21 050 5913 276 jyrki_kultalahti@hotmail.com 
Juha Kalaoja  ma-su 15-22 040 5311 064 juha.kalaoja@gmail.com 
Aki Manninen 46 ma-pe 10-20 045 1685 454 akiaksu.m@gmail.com 
Iikka Vehkalahti 66 ma-pe 10-15 040 5799 450 iikka.vehkalahti@gmail.com 
Jaana Silvola  ma-ke, su 17-19 040 5342 133 jaana.silvola@gmail.com 
Teemu Lusua  ma-su 7-20 040 8643 627 teemu.lusua@arvokonseptit.fi 
Eija Vanhanen  ma,ti, to,
pe, la 
16.30- 050 4042 324 eijava@yahoo.com 
Natalia Koukoula26 ma-pe 18-20 045 8409 930 nati.kws@gmail.com 
Olli Kaukonen 36 ma-su 7-22 050 5455 332 olli.kaukonen@gmail.com 
Aleksandr Sipari ma-pe 8-15 044 0321 324 sipari@mail.ru 
Aleksi Brander   ma-su 10-16 050 565 0283  branderaa@gmail.com 
Tarja Turtio  ma-su 7-22 050 541 1393 tarjaturtio@gmail.com 
Petteri Oikarinen  su 16-20 040 536 3543 petteri.oikarinen@elisanet.fi 
Harri Pyy  ma-su 16-20 

0400 574 174

harri@kaveri.fi

Mika Vieri ma-su 16-20 0400 432 278 vertiko_mika@hotmail.com 
Hannu Seppä  ma-su 16-20 040 0616 522 

hannuseppa@hotmail.com

Anne Avila 42 ma-su 7-22 041 5369 117 

anne.h.avila@gmail.com

Seppo Akselinmäki  ma-su 16-20040 7683 187 

seppo.akselinmaki@vtv.fi

Julia Pennonen  ma-su  7-22040 9642 205 

regi@suomi24.fi

Jyrki Nykänen  ma-su 10-16 050 4922 486 

jyrkibo@gmail.com

Riku Vuontisjärvi  ma-su 20-22 040 715 1508 

riku.vuontisjarvi@gmail.com

Jouko Isotalo  ma-su 7-22 050 585 5446 

jouko.isotalo@gmail.com

Ismo Koso 50 ma-su 16-20 

045 676 9585

ismo.koso@tapanilanurheilu.fi

Pietari Salmi
 H
ma-su
16-20
050 388 3767
pietari.salmi@elisanet.fi
Mikko Haapaniemi  H ma-la 10-16 040 504 2137 mikhaap5@welho.com
Jarmo Turunen47Hma-pe8-12050 526 1653jarre35@netti.fi
Teemu Tamminen
39H
ma-su
9-20
040 535 9394
teemu.tamminen@gmail.com
Onerva Laakkonen71ma-to11-15 

040 520 3454 

laakkonen.one@gmail.com
Niko Rouhiainen 26arki/vloppu 9-22

050 388 1756

niko.rouhiainen@finavia.fi

Lahja Laitinen
68
H
ti, to, pe
11-15
050 593 6652
lahja.laitinen@kolumbus.fi
Pietari Salmi
44
H
 7-19
0400 865 056
pietari.salmi@saunalahti.fi
Janet Laine 36 ma-to 16-21  040 738 6703 janet.m.laine@gmail.com
Jan Linnainmaa 37 ma-su 15-22 050 400 7376 jan.linnainmaa@freight1.fi 
Pauli Leskinen 51 ma-su 17-20 050 379 4192 pls.leskinen@gmail.com 
Sirkka-Liisa ihalainen62 H, K ti iltapäivät
sat. muutkin 
8-15:30 050 547 4276 sirkka-liisa.ihalainen@hel.fi 
Olavi Rajasvuo
64
A
ma, ke, to, pe
11-18
045 107 1002
olavi.rajasvuo@kolumbus.fi


Sulkapallo

Tällä hetkellä 38 sulkapallopelaajaa pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Juha Nevalainen 45 ma-pe 9-21 044 7688 078 nevalainen.juha@gmail.com 
Jaana Räikkönen 46 ke, la, su 9-18 040 7629 206 jaana.raikkonen@gmail.com 
Raimo Ojala 65 ma-pe 10-18 050 5326 054 raimo.ojala.51@gmail.com 
Sini Karppi  Hsovi aika sovi aika 050 5463 282

karppi.sini@gmail.com

Altti Öhman 34 ma-su 9-22 045 6797 244 altti.ohman@gmail.com 
Sarawut Sangchan 24 ma-su 15-21 044 2373 216 sarawutsangchan@live.com 
Taru Malinen 33 ma, ke, to,
pe, la 
17-21 044 0277 717 taru_malinen@hotmail.com 
Garoi Korkala 28 ma-su 15-20 044 9883 005garoipk@gmail.com 
Marketta Nurminen 50+ ma-su  044 9772 121 salmari007@gmail.com 
Mikko Tuorila 39 ma-su 17-20 040 4158 709 mtuorila.mt@gmail.com 
Mirva Väistö 47 ma-su sovittavissa 040 5033 320 mirva.vaisto@elisanet.fi 
Juha Kalaoja  ma-su 15-22 040 5311 064 juha.kalaoja@gmail.com 
Jarno Komulainen 42 ma-su 15-21 044 7003 219 jkomula@gmail.com 
Aki Hytönen 31 ma-su 19-22 040 1488 205 akipoika@gmail.com 
Ahti Varis 68 ma-pe 10-18 050 642 93 varisahti@gmail.com 
Iikka Vehkalahti 66 ma-pe 10-14 040 5799 450 iikka.vehkalahti@gmail.com 
Tony Taponen  ma-pe
la-su 
16-20
10-20 
040 8390 846 taposentony@outlook.com 
Hannu Nyrhinen 45 ma-su 15-19 040 8643 482 hannu.nyrhinen@elisanet.fi 
Sami Flink  ma-pe 13-16 0400 510 154 s.flink@hotmail.fi 
Tuomas Ranta  ma-su 16-21 040 7468 839 piitsi@gmail.com 
Jarno Liikanen 36 ma-su 9-22 040 5427 000 jarno.liikanen@gmail.com 
Jukka Moilanen  ma-su 7-10 040 7674 854 moijuk@gmail.com 
Petteri Ranta  ma-su 7-22 044 2088 387 ranta.petteri@gmail.com 
Harpreet Singh  ke 16-20 040 5612 750 

HSG1313@HOTMAIL.COM

Anne Pudas  ke 16-20 045 7731 0404 

anne.pudas@eahlstrom.fi

Jarkko Heino  la 10-16 050 4641 568 

jarkkoheino@hotmail.com

Ville Lyytikäinen
49 K
ma-su
7-22
045 1250 000
ville@orsasport.com
Pekka Ahokas
47 Hma-su
7-22
050 5118 213
pekka.ahokas@gmail.com
Ismo Koso
50 H
ma-su
10-22
045 676 9585

ismo.koso@tapanilanurheilu.fi

Roope Luhtala 39 K ma-su 7-22 050 498 8864 roope.luhtala@gmail.com
Teuvo Heinonen
62
H
ke-to
10-19
050 572 5047
heinonen3@kolumbus.fi
Raimo Ojala
65
H
ma-pe
10-18
050 532 6054
raimo.ojala.51@gmail.com
Timo Vierula
51
H
ma-su
10-20
050 3700 762
timppana@gmail.com
Vesa Ollikainen
48
H
la-su
12-18
050 301 6173
ollikainenvesa@gmail.com
Carita Tuominen
52
H
ma-pe
17-20
041 547 1364
tuomicar@gmail.com
Jouni Turunen
27
K
ma-su
18-
040 360 3834
jouniturunen24@hotmail.com
Kalle Ikonen 65 ma-to 10-15 050 525 6486 kallee.ikonen@gmail.com 
Ceasar Cotting27 ma-su sovittavissa 045 787 37926 

ceasarrn2012@gmail.com


Simulaattorigolf

Tällä hetkellä ei golfin pelaajia pörssissä. Ilmoittaudu sinä!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti


Seinäkiipeily

Tällä hetkellä 29 seinäkiipeilijää pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Mika Koskiniemi  ma-su 18-22 050 5968 917 mk.koskiniemi@gmail.com 
Karim Dagdag  ma-pe 17-21 040 1923 483 dagdag.k@gmail.com 
Sami Hiedanpää  ma-pe/ la-su 17-21/ 10-20 050 3309 180 sami.hiedanpaa@gmail.com 
Jani Ojapelto  sovittavissa sovittavissa 040 035 9991 ojapelto_jani@hotmail.com 
Sebastian Ollandt  ma-su 9-22 040 177 5118 sebastian.ollandt@hotmail.com 
Joonas Remund  ma-su 16-20 050 545 6289 joonasremund@hotmail.com 
Maria Salminen  ma-su 9-22 0400 338 855 maria.salminen@wippies.fi 
Matti Syrjälä  ma-su 16-20 050 330 0544 sykero@hotmail.com 
Anna-Karoliina Kauppi  ma-su 16-20 050 344 0322 anna.karoliina.kauppi@gmail.com 
Henriikka Haanpää  ma-su 9-22 044 550 0696 henriikka.haanpaa@hotmail.fi 
Emma Walsh  ke 10-22 044 5509 557  emma.helina.walsh@gmail.com 
Antti Vähävirta  su 10-20 044 5424 596 

avahavirta@gmail.com

Mika Oesch  ma-su 11-22 0400 934 616 

mika.oesch@icloud.com

Tomi Lepistö  ma-su 11-22 050 9111 110 

tomi.lepisto@ttk-service.fi

Leo Leipakka  ma-su 11-22 045 6517 214 

cehobo3@mail.ru

Leonardo Navarro  ma-su 11-22 045 8063 742 

leo.navarro84@gmail.com

Amelie Lund  ma-su 11-22 045 6567 659 

amelie.lund@gmail.com

Tommi Kajander  ma-su 11-22 044 3442 026 

tommi.kajander@helsinki.fi

Lauri Savolainen  ma-su 16-20 044 2592 791 

larzka@hotmail.com

Amanda Inkinen  ma-su 11-22 040 7767 370 

amanda.inkinen@gmail.com

Sonja Luhtanen  ma-su 16-20 050 4313 703 

sluhtanen@hotmail.com

Marika Makkonen
 H
ma-su
10-22
040 708 8760

marikaim78@gmail.com

Kati Korkkula  ma-su 10-16 040 751 0814 

kati.korkkula@iki.fi

Mira Hirvonen  ma-su 10-22 045 131 5516 

fogpaw@gmail.com

Sini Ollila  ma-su 16-20 040 514 5938 

ollila.sini@gmail.com

Timo Leivo
 Hke-to
16-20
050 570 7608
timo.leivo@gmail.com
Tomas Rönn
 H
ma-su 16-20 040 588 2013 tmr@mbnet.fi
Ilkka Tenhunen
39 H
ma-pe
10-16
09 275 7038
it7@softhome.net
Leevi Pääkkönen   ma-su 10-22 050 520 7491 leevi.paakkonen@outlook.com 


Kuntosali

Tällä hetkellä kaksi salikaveria pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Karim Dagdag  la-su 10-20 040 1923 483 dagdag.k@gmail.com 
Säde Hess  ma-su 6-22 046 664 3158 

sade.hess@suomi24.fi


Squash

Tällä hetkellä yhdeksän kössin pelaaja pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Erkka Tuomela 32 ma-su 10-20 045 6744 040 erkka.tuomela@gmail.com 
Juha Kalaoja  ma-su 15-22 040 5311 064 juha.kalaoja@gmail.com 
Jukka Sokero  ma-su 17-22 050 5602 069 jiipee@hotmail.com 
Pekka Ahokas 47 ma-su 7-22 

050 5118 213

pekka.ahokas@gmail.com
Tahir Aliyev  ma-su 9-22 045 1306 577 tahir.aliyev@helmifilms.fi 
Rajasammal Hannu 50 ma-su 9-22 050 5221 876 hannu.rajasammal@gmail.com 
Nikon Kroutskih  ma-su 16-20 044 0121 363 

nikon.kroutskih@gmail.com

Petteri Ranta  ma-su 9-22 044 208 8387 ranta.petteri@gmail.com  
Leena Nordman  ma-su 16-22 040 0456 265 

leena.nordman@windowslive.com


Keilailu

Tällä hetkellä kaksi pelikaveria pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Annika Peltonen 36 ma-su 16-20 050 5323 444 peltonen.annika@luukku.com
Mirja Tammekas  la 10-16 040 5174 752 mirja.torppa@saunalahti.fi 

Pöytätennis

Tällä hetkellä kaksi pelikaveria pörssissä. Ilmoittaudu sinäkin!

Pelikaverin nimi
Ikä Taso
Päivä
Klo
GSM
Sähköposti
       
Petteri Pehkonen  ma-su  0400 738 968 pepe3191@hotmail.com 
Caesar Cotting 27 ma-su sovittavissa 045 787 37926 ceasarrn2012@gmail.com